Blog

Instalacja fotowoltaiczna a bezpieczeństwo
W ostatnich latach zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi rośnie. Za inwestycją przemawiają aspekty ekonomiczne i ekologia. Panele fotowoltaiczne dają możliwość produkcji prądu, który zasila domowe sprzęty i zapewnia ogrzewanie podczas okresu jesienno-zimowego. Dzięki rządowym dofinansowaniom montaż fotowoltaiki nie wymaga dużych nakładów finansowych, a sama instalacja jest bezpieczna dla użytkowników.

Jakie elementy zawiera dobra instalacja fotowoltaiczna?
Same panele fotowoltaiczne to tak naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej. W skład takiej instalacji wchodzi bowiem również wiele innych elementów, które odpowiadają za jej prawidłowe działanie. Zachęcamy do lektury i poznania szczegółowych informacji.

Instalacje fotowoltaiczne vs polskie prawo
Nie zmniejsza się ilość osób zakładających panele fotowoltaiczne. Do głównych powodów zainteresowania fotowoltaiką należą stale rosnące ceny energii elektrycznej oraz chęć uniezależnienia się od otoczenia.

Jakie są koszty założenia paneli słonecznych?
Fotowoltaika staje się obecnie coraz popularniejsza. Nie dzieje się tak bez powodu, gdyż to odnawialne źródło energii jest inwestycją, której stopa zwrotu jest bardzo wysoka. Obecnie zwraca się ona już po upływie zaledwie kilku lat. Możemy w ten sposób skutecznie stać się samowystarczalni i bardzo obniżyć koszty związane z energią elektryczna dla naszego domu. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Jakie elementy zawiera projekt instalacji fotowoltaicznej?
Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze i nic nie wskazuje by trend ten miał być odwrotny. Co się jednak składa na inwestycję?

Jak dobrze dobrać instalację fotowoltaiczną do potrzeb?
Instalacja PV, czyli instalacja fotowoltaiczna. Jest to cały zestaw urządzeń służący do wytworzenia prądu z energii słonecznej. Panele przechwytują promienie słoneczne i wytwarzają prąd stały. Taki prąd płynie do inwertera, gdzie jest zamieniany na prąd zmienny. I taki właśnie prąd mamy w naszych gniazdkach. Niezależnie od rodzaju instalacji w jej skład wchodzą: panele, inwerter, zabezpieczenie przeciw napięciowe i system montażowy.

Na czym polega zmiana mocy przyłączeniowej?
Moc przyłączeniowa jest to wielkość mocy, na jaką zostało zaprojektowane i wbudowane przyłącze do twojego budynku. Inaczej mówiąc, jest to maksymalna wartość mocy, jaką możesz pobierać z sieci. W momencie, gdy pobór mocy przekracza wielkość mocy przyłączeniowej, zadziała tak zwany bezpiecznik. Nie będziemy mogli wtedy korzystać z prądu do czasu wymiany zabezpieczenia. Co, jeśli zdecydujemy się na zmianę mocy przyłączeniowej? Jak to zrobić ? Przekonaj się, czytając dalej.

Na czym polega montaż paneli fotowoltaicznych?
Montaż fotowoltaiki najlepiej powierzyć fachowcom w tym zakresie. Błędów można popełnić wiele, od nieprawidłowego umieszczenia paneli, do błędnego podłączenia do sieci. Wszystko to może prowadzić do tego, że nasza instalacja nie będzie działać prawidłowo. Warto wiedzieć, że najczęściej panele umieszcza się na dachu, jednak przy odpowiednich warunkach mogą się one znaleźć również na ziemi lub na balkonie czy tarasie.

Dobrze zamontowana instalacja alarmowa podstawą bezpieczeństwa
Instalacje alarmowe są obecne w biurach, zakładach przemysłowych, sklepach, ale i domach prywatnych. Ich podstawową funkcją jest zapewnianie bezpieczeństwa. Jednak, aby tak właśnie było muszą one być odpowiednio zamontowane. Zapewni nam to powierzenie realizacji doświadczonej i odpowiednio wykwalifikowanej w tym zakresie firmie. Dzięki temu będziemy mogli w pełni czuwać nad bezpieczeństwem.

Jak dobrze oświetlić obiekty przemysłowe?
Oświetlenie obiektów przemysłowych wymaga umiejętności projektowania instalacji elektrycznych tak, aby możliwe było zastosowanie źródeł światła dostosowane do charakteru wykonywanej pracy na stanowiskach. Takie obiekty mają zazwyczaj ograniczony dostęp do światła dziennego, zatem odpowiedni wybór sztucznego oświetlenia ma kluczowe znaczenie dla pracowników, ale też przekłada się na wydatki na energię elektryczną.